Napisane: 22 czerwca 2021

TOP 5 Atrakcji w Grecji

Grecja kusi piękną pogodą, czystą i błękitną wodą oraz pyszną kuchnią. Życie w Grecji też płynie jakby wolniej. Ten kraj jest częstym kierunkiem, który wybierają nasi rodacy by odpocząć, popływać ale i pozwiedzać! Grecja to ogromna kolebka kultury, tradycji i pięknej historii.

Wakacje Grecja – Ateny

Jedziesz do Grecji i nie zobaczysz Aten? To tak jak w Polsce nie odwiedzić Krakowa lub Warszawy. Ateny to kolebka kultury. Jednym z miejsc, które warto zwiedzić jest Agora. Główny Rynek tego pięknego miasta. Jak turyści zza granicy odwiedzają Rynek Krakowski, tak Ty musisz odwiedzić Agorę! Warto odwiedzić także świątynie Partenon. Poświęcona została Bogini Atenie. Trzeba zobaczyć również inne obiekty znajdujące się w Akrópolis. Między innymi Plaka – najstarsza dzielnica z Aten. Jej kamienice sięgają aż XVIII wieku!

Wakacje Grecja – Santorini

W tym miejscu znajdziesz kunszt matki natury wraz z połączeniem wykorzystania przestrzeni przez człowieka. Piękne, malownicze tereny. Ukształtowane zostały przez wybuch wulkanu, który miał miejsce ok. 1600 r. p.n.e. Dzięki temu ukształtowała się niewielka wysepka pełna rozmaitych klifów. Całość łagodzą piękne białe wioski. W takim miejscu zobaczyć wschód albo zachód słońca to coś niesamowitego!

Wakacje Grecja – Zakynthos

Miejsce jak z obrazka. A nie… to jest naprawdę! Tutaj też znajduje się najsłynniejszy statek, które położony jest na najpiękniejszej plaży w Grecji. Wszystko znajduje się w Zatoce Wraku. Czyli jak sama nazwa wskazuje znajduje się tam wspomniany wrak statku. Mało tego, możesz odwiedzić niesamowite, błękitne groty morskie. Żyją tam olbrzymi żółwie Karetta, które łatwo spotkać i fotografować.

Wakacje Grecja – Kreta

Marzysz o pewnej słonecznej pogodzie? A morze lubisz połączenie gór z morzem? To miejsce idealne dla Ciebie – Kreta. Tysiące zabytków z wielu epok, lazurowe może i długie piękne plaże, które ciągną się w nieskończoność! Mało tego, możesz spróbować swoich sił w labiryncie, który zbudował Dedal. Oczywiście, jeżeli wierzyć mitologii Greckiej. W tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie. Fani wylegiwania się na piasku będą zachwyceni. Fani pływania także. Fani zwiedzania jeszcze bardziej!

Wakacje Grecja – Saloniki

A może lubisz duże miasta? Saloniki to druga po Atenach metropolia w Grecji. To najważniejszy ośrodek gospodarczy, kulturalny i naukowy. Znajdziesz tutaj także port morski – więc jeżeli jesteś fanem żeglugi, to miejsce jest idealne dla Ciebie. Jednym z najbardziej charakterystycznych budynków jest tzw. Biała Wieża. Ponadto w mieście znajdziesz wiele różnych kościołów. A must have w Salonikach jest nadmorska promenada. Jej długość to aż 5 kilometrów! Dla zainteresowanych życie nocne w Salonikach trwa w najlepsze.

Projekt i realizacja: Interakcjo.pl