Napisane: 22 lipca 2021
Czas czytania: 4 minuty

Top 5 miejsc w Hiszpanii – musisz to zobaczyć!

Planujesz wakacje w Hiszpanii? A może po prostu masz zamiar odwiedzić ten piękny kraj i zasmakować jego kultury i podziwiać piękne krajobrazy? Hiszpania to wiele pięknych i niepowtarzalnych miejsc, które trzeba zobaczyć! 

Trudno jest faktycznie wskazać 5 najfajniejszych miejsc w Hiszpanii. Nie jest to możliwe bo ten kraj to dziesiątki fantastycznych miejsc, które warto zobaczyć. Dlatego należy podkreślić, że takie listy są mocno subiektywne, tak jak i nasza. Poznaj więc 5 fajnych miejsc, które warto zobaczyć w Hiszpanii:

Majorka

Kto nie słyszał o Majorce? Ile razy nawet w żartach mawia się „A na wakacje jadę na Majorkę”! I nic dziwnego. To piękne, urokliwe miejsce gdzie pogoda trwa cały rok. Nie ważne więc czy planujesz wybrać się tam na wiosnę, czy lato – pogoda będzie na Ciebie czekać. Fantastyczne, piękne plaże, skaliste wybrzeża, ogrom większych i mniejszych restauracji, kawiarni czy knajp. Lokalna kuchnia i nie powtarzalne smaki to tylko drobna część tego, co możesz znaleźć na Majorce. 

Teneryfa

Również znany kierunek w Hiszpanii. Najbardziej znany jest tam wulkan Teide. Czy jest aktywny i może wybuchnąć? Przekonaj się sam! Wybuchnąć z radości możesz Ty, gdy się tam znajdziesz, a Twój wzrok zobaczy niesamowity, księżycowy krajobraz, który tam występuje. Znajduje się na wysokości 3718 metrów n.p.m! Robi wrażenie, co? Sama wyspa znajduje się nad Oceanem Atlantyckim, a plaże są czarne jak smoła. Zaciekawieni? Piszcie, a zarezerwujemy wam bilety!

Barcelona

Stolica Kataloni. Duma Katalonii. Miasto, które zasłynęło z wielu miejsc. Dla dzieciaków gra tam Leo Messi z FC Barcelona. Dla miłośników sztuki i kultury są tam równie niesamowite miejsca jak Świątynia Pokutna Świętej Rodziny. Wiecie zapewne, że budowę rozpoczęto w 1926 roku, a prace mają potrwać do 2026 roku. Po zwiedzeniu tego niesamowitego miejsca można przejść się na spacer ulicą Ła Rambla, gdzie nigdy nie jest nudno. Miłośnicy piłki mogą odwiedzić stadion Barcelony. Tam nie masz prawa się nudzić!

La Graciosa

Ukryta perełka. Wyspa gdzie czas płynie wolniej. Chcesz zwolnić? Oderwać się od tej pędzącej codzienności, gdzie dzień goni kolejny dzień, a człowiek nie ma czasu na nic? To idealne miejsce. Spokojne, rekreacyjne. Dzikie. Znajduje się tam małe, urokliwe portowe miasteczko. Duże i piękne plaże i co najważniejsze – ta cisza i spokój. Nie ma miasta, nie ma tłumów. Można odpocząć.

Malaga

Miasto w którym urodził się nie kto inny jak sam Picasso. To tutaj możesz też na żywo obejrzeć walkę na śmierć i życie torreadora z bykiem. Masz też niedaleko na Giblartar – czyli najbardziej wysuniętą część Europy na południu. Tutaj poczujesz smak Hiszpanii z przed kilkudziesięciu lat. Poznasz także smak Arabskiej kultury, która również odbiła swoje piętno w tym mieście. A chcesz zobaczyć coś pięknego? Udaj się na Zamek Gibralfaro, który położony jest na wzgórzu, a ujrzysz niesamowity widok na port i miasto. 

To co? Lecisz do Hiszpania? Jak tak to napisz do nas! 

Projekt i realizacja: Interakcjo.pl