Relax Tourist
Napisane: 8 czerwca 2021
Czas czytania: 3

Wakacje Last Minute – Wady i zalety

Wakacje Last Minute – niby każdy zna to pojęcie ale spora część osób nie zastanawiała się nad tym głębiej. Ba! Wiele osób obawia się czy taka oferta nie jest podejrzanie tania? Czy nie ma aby na pewno jakiś ukrytych haczyków? W tym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości!

Na czym polegają wakacje last minute?

To nic innego jak wykupienie wakacyjnej oferty niedługo przed planowanym wylotem. Często zdarza się, że takową decyzje musimy podjąć nawet z dnia na dzień. Czyli jest to idealna oferta dla tych, którzy są w stanie wziąć urlop natychmiastowo. Bądź mamy fajnego szefa i da nam urlop kiedy tylko chcemy.

Dlaczego ludzie decydują się na wakacje last minute?

Z reguły są po prostu dużo tańsze. Jeżeli biuro podróży jest zaufane to mamy pewność, że wakacje będą takiej samej jakości jak te rezerwowane z wyprzedzeniem. Ma to też swoje minus. Może ominąć nas część atrakcji, które zarezerwowane zostały dla turystów rezerwujących swoje wakacje z wyprzedzeniem. Dla kreatywnych osób jednak nie powinno stanowić to większego problemu. Prócz tego trudno doszukiwać się większych minusów. Last minute przeznaczone jest dla osób mogących w każdej chwili spakować się i polecieć na wakacje. W innej sytuacji szkoda czasu na zajmowanie się tym tematem i lepiej zarezerwować wakacje z wyprzedzeniem.

Oszustwa wakacji last minute

Na internecie można spotkać się z różnymi opiniami dotyczącymi wycieczek last minute. Pojawiają się skargi na jakość hotelu, brak spełnienia wymogów w ofercie reklamowej i podobnych sytuacji. Winę za to ponoszą także sami podróżujący, którzy często nie zapoznają się odpowiednio z umową biura podróży. Ta powinna być czytelna i klarowna. Wakacje last minute nawet w najmniejszym stopniu nie powinny ustępować tym zarezerwowanym z wyprzedzeniem. Profesjonalne biuro podróży doskonale o tym wie. Jeżeli jednak zapoznaliśmy się z umową, przeanalizowaliśmy wszystko od deski do deski to mamy możliwość reklamacji. Jak wygląda taka procedura i co należy zrobić można znaleźć w innym naszym artykule.

Podwyżka ceny wakacji last minute

Taka sytuacja może mieć miejsce. Może pojawić się jednak tylko w sytuacjach wyjątkowych. Jakie to sytuacje? Na przykład nagła podwyżka cen usług transportowych. Może tak się wydarzyć też przy wzroście kursu walut. Musi jednak wydarzyć się coś, na co nie może wpłynąć bezpośrednio biuro podróży i jest to niezależne od wszystkich bytów z nim powiązanych. Jednak jest jedna bardzo ważna informacja! Taką podwyżkę biuro podróży może uwzględnić jedynie do 20 dni od momentu wylotu! Czyli od 20 dnia do momentu wylotu możesz spać spokojnie.

Wakacje Last Minute – Opinie

Opinie o wakacjach last minute sa różnorodne. Jak to zwykle bywa w każdym temacie. Gdzie dwie osoby tam trzy opinie. Warto podkreślić, że jeżeli korzystamy z usług profesjonalnego biura podróży to tego typu oferty nie powinny ustępować tym rezerwowanym z wyprzedzeniem. To taka sama jakość lotu, klasa hotelu i przeżytych chwil. W prostych słowach można powiedzieć, że wakacje last minute to ostatnia wyprzedaż takich ofert!

Projekt i realizacja: Interakcjo.pl