Napisane: 16 sierpnia 2021

Wakacje we wrześniu – gdzie jechać?

Wakacje we wrześniu? Urlop we wrześniu? Trzy miesiące lata w Polsce oznaczają dziesiątki Polaków wędrujących na upragniony urlop. Z tego powodu jest też część osób, które unika urlopowania w tym „gorącym” okresie, czekając na nieco późniejsze terminy.

Warto podkreślić, że w wielu Krajach, jak na przykład Włochy – pogoda w środku lata może być dla nas nie to wytrzymania… Więc zdroworozsądkowym podejściem jest to, że spora część nas wybiera się na urlop właśnie we Wrześniu, gdzie pogoda w wielu krajach nieco się uspokaja i łatwiej nam ją znosić.

Gdzie na urlop we wrześniu?

W sumie to wszędzie! Jeżeli lubisz jesienne klimaty to możesz zostać też w naszym Kraju. Wrzesień bywa piękny i urokliwy, a pomysłów na aktywny wypoczynek nie brakuje. Od rowerków wodnych, przez spływy kajakowe, wycieczki rowerowe czy piesze. Zwiedzanie i wiele, wiele innych. Grunt to szczypta kreatywności. Skupmy się jednak na kierunkach nieco dalszych, po za granicę naszego kraju.

Wakacje we Wrześniu – Włochy

Wspomnieliśmy o tym na początek i od tego zaczniemy. Klasyczny ale i pewny kierunek. Pewny turystycznie. We Włoszech nie da się nudzić. Piękne plaże czy Morze. No i kuchnie regionalne. Pizza, lazania, owoce morza czy Wino. Kubki smakowe będą na pewno zadowolone! Warta uwagi jest Sycylia. To popularne miejsce dla każdego turysty, który kocha zabytkowe katedry, klasztory i średniowieczne mozaiki. Warto odwiedzić także Palermo, które ma niesamowitą historię lub Sardynię – o ile kochasz piaszczyste plaże i szmaragdowe morze.

Wakacje na Zanzibarze we Wrześniu

A może gdzieś dalej? Może niekoniecznie w Europie? To w sumie wszystko trochę podobne. To może Zanzibar? Miasto w którym narodził się nie kto inny jak Freddie Mercury. Tutaj znajdziesz piaszczyste plaże, tropikalne lasy i ocean pełen raf koralowych. Raf w których tętni życie, a Ty jak się nie boisz – możesz tam zanurkować i je odkrywać. To niesamowita przygoda. Temperatura wody we wrześniu jest naprawdę gorąca! A pogoda? Stale utrzymuje się na poziomie około 30 stopni Celsjusza, czyli  sam raz do wytrzymania.

Turcja czy Egipt?  Gdzie na wakacje we wrześniu?

Zupełnie różne kierunki. Zupełnie dwa pomysły ale… pogoda we wrześniu sprzyja w obydwu miejscach! Do zwiedzania tam czekają również piękne rafy koralowe. Gorące i słoneczne plaże. Więc kiedy Twoi znajomi będą grabić liście na podwórku, Ty możesz jeszcze walczyć z upałami i chłodzić się w wodzie. Nie brakuje tam także bogatego życia nocnego, więc możesz zabrać swoją drugą połówkę na wieczorne tańce. Całość opatrzy hotel All Inclusive, który możesz zamówić z nami!

Wrzesień a urlop

Jak widzisz nic straconego! Nie udało Ci się wyjechać między Sierpniem a Wrześniem? Nadal masz czas ruszyć na wakacje! Pogoda w wielu krajach właśnie w tym czasie się normuje i jest dla nas odpowiednia. Do tego możesz liczyć na dużo mniejsze tłumy turystów, czyli zyskasz odrobinę więcej spokoju. To jak zdecydowany?

Jak tak to napisz do nas!

Projekt i realizacja: Interakcjo.pl