Napisane: 16 czerwca 2022

5 najtańszych wakacji na 2022

Wakacje 2022 – gdzie można znaleźć najtańsze oferty na wymarzony urlop? Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, który pomoże Ci zorientować się, gdzie można lecieć tanio, a przy tym cieszyć się pięknymi i wymarzonymi wakacjami na lato 2022.

Wakacje 2022 – Bułgaria

Bułgaria jest atrakcyjnym kierunkiem dla Polaków, głównie ze względu na piękne nadmorskie miejscowości, lokalne specjały i niskie ceny. Najbardziej znane miejscowości wakacyjne w Bułgarii to Bałczik, Albena, Złote Piaski i Słoneczny Brzeg. Przykładowo, wakacje all inclusive dla 2 osób w Sands, zarezerwowane pod koniec kwietnia, będą kosztować około 3000-3500 zł na osobę za tygodniowy pobyt. Oczywiście bez problemu można też znaleźć tańsze oferty, gdyż w Sands jest ponad 200 hoteli o różnym standardzie. Ponadto kraj słynie z produktów różanych, takich jak przetwory, olejki do ciała i mydła, więc można je traktować jako pamiątki z wakacji. Co więcej, bułgarska cena może Cię zaskoczyć, bo jeśli porównamy kurs do euro lub dolara, to kurs złotego do bułgarskiego lew jest całkiem niezły. Dla oszczędnego turysty to świetny wybór!

Wakacje 2022 – Cypr

Wybór Cypru to szansa na udane i niedrogie wakacje w 2022 roku. Ceny za normalny pokój hotelowy dla dwóch osób zaczynają się od 50 € za noc. Biorąc pod uwagę, że w naszym kraju można znaleźć świetne okazje w podobnych cenach, nie jest to wygórowany koszt. Więc jaka jest różnica? Sierpniowe wakacje na Cyprze zwiastują wysokie temperatury – zarówno powietrza, jak i wody, między 27-30 stopni Celsjusza. Niespodzianką może być również cena niektórych atrakcji, która zwykle nie przekracza kilku euro. Rezerwując wakacje all-inclusive na Cyprze dla dwóch osób w sierpniu, pod koniec maja możesz mieć fantastyczne kilkudniowe wakacje za mniej niż 3000 zł od osoby. Jak zaoszczędzić więcej? Generalnie wyjazdy grupowe są tańsze niż wyjazdy w pary lub wyjazdy w pojedynkę.

Wakacje 2022 – Malta

Ile kosztują wakacje na Malcie? Oczywiście wszystko zależy od wybranej lokalizacji i liczby hoteli w gwiazdkach. W mniej popularnych kurortach, takich jak Gozo, tygodniowy pobyt na Malcie będzie kosztował około 2500 zł za osobę, ale im bardziej luksusowy ośrodek, tym wyższy koszt. Wtedy ceny zaczynają się od 4500, a nawet 10 000-15 000 zł.

Plusem są również ceny biletów lotniczych. Jeśli zarezerwujesz bilet w dwie strony na sierpniowe miesiące z wyprzedzeniem, zapłacisz nieco ponad 300 zł. Życie na Malcie też nie jest najdroższe. Za zupę zapłacicie ok. 20 zł, czyli 5 euro, a za naprawdę pyszny chleb ok. 5 zł. Cena jest również akceptowalna, jeśli skupisz się na zwiedzaniu. Na przykład cena biletu do Muzeum Malty to około 20 złotych, czyli około 5 euro.

Wakacje 2022 – Grecja

Grecja to jedno z ulubionych miejsc wakacyjnych Polaków. Oprócz klimatu śródziemnomorskiego, piaszczystych plaż i rozległych plaż, dużym atutem są z pewnością stosunkowo niskie ceny. Ile kosztują wakacje w Grecji? W ramach ofert last minute ceny zaczynają się od 1500 zł za osobę, a nawet jeśli zdecydujesz się nie jeść, możesz znaleźć coś tańszego. Biorąc pod uwagę mnogość zabytków, zabytków i krystalicznie czystej wody, wakacje w Grecji to najlepsza opcja na wakacje na Bałtyku lub Mazurach.

Wakacje 2022 – Polska

Nasz kraj jest bardzo piękny, jeżeli dopisuje pogoda to i u nas można cieszyć się cudownymi wakacjami i to w niskich cenach! Ceny noclegowni są naprawdę atrakcyjne, tak samo jak za pola namiotowe nad Polskimi jeziorami. Więc jeżeli nie stać się na wyjazd za granicę, a chcesz cieszyć się urlopem to i u nas się da! Nawet chwytając namiot, rozbijając się nad jeziorem. To niskie koszty, a przygoda i wspomnienia również piękne.

Co zrobić w sytuacji gdy uczestniczysz w wypadku jako poszkodowany?

W momencie, gdy dochodzi do kolizji drogowej, czyli zdarzenia bez ofiar w ludziach, najczęściej staramy się sami dojść do porozumienia Zobacz

Jakie są kary za brak ubezpieczenia OC?

Osoba, która nie spełniła obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego, zgodnie z warunkami tego ubezpieczenia określonymi w ustawie, jest obowiązana wnieść Zobacz

Kiedy posiadacz pojazdu obowiązany jest zawrzeć OC?

Obowiązek zawarcia ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych powstaje dla: pojazdów samochodowych, ciągników rolniczych, motorowerów i przyczep podlegających rejestracji w RP Zobacz

Co zrobić gdy rowerzysta uszkodzi Twój samochód lub zrani Ciebie?

Co zrobić gdy rowerzysta uszkodzi Twój samochód lub zrani Ciebie – czy jest OC rowerzysty? Jeśli sprawcą kolizji z samochodem Zobacz

Projekt i realizacja: Interakcjo.pl