Napisane: 25 października 2021

Co to jest minicasco?

Wiesz już co to jest autocasco? Bo oglądałeś między innymi nasz poprzedni film do którego link znajdziesz w opisie? Nie masz jednak środków, by opłacić pełne ubezpieczenie Autocasco? Nie przejmuj się! Jest rozwiązanie, które pomoże Ci poszerzyć ofertę ubezpieczenia, a przy tym będzie w zasięgu Twojego portfela.

Rozwiązaniem jest Minicasco. Często określa się je też jako Mini AC. To okrojony zakres ubezpieczenie komunikacyjnego autocasco. Ma kilka ważnych zalet, ale nie omijają go także wady. Po pierwsze jest atrakcyjne cenowo. To może być kusząca oferta zwłaszcza dla młodych kierowców, którzy rozpoczynają swoje dojrzałe życie nie tylko jako kierowca, ale zdobywając doświadczenie w pierwszych pracach – często o niskim wynagrodzeniu. Do tego nie potrzebujesz żadnego kładu własnego i  możesz ubezpieczyć nawet kilkunastoletni samochód. A bądźmy szczerzy – ile osób w Polsce kupuje jako pierwszy samochód Mercedesa prosto z salonu? Minicasco działa głównie w sytuacjach naprawdę kryzysowych. To oznacza, że nie będzie aktywowane gdy ktoś Ci stłucze lusterko na parkingu, a wtedy gdy Twój samochód zostanie ukradziony lub doszczętnie zniszczony.

Czyli musisz zapamiętać, że autocasco chroni Cię tylko w naprawdę poważnych sytuacjach. Nie ubiegaj się o odszkodowanie gdy banda pijanych małolatów porysuje CI kluczykiem drzwi lub stłucze szybę.

Jeżeli chodzi o wady to właśnie o nich opowiadam. Ubezpieczenie minicasco to nie pełna ochrona, która chroni Cię tylko przed najpoważniejszymi szkodami. Do tego jej zakres przeważnie kierowany jest tylko na terytorium naszego kraju.

Do kogo skierowane jest więc minicasco?

Dla młodych kierowców ale i nie tylko. Również dla tych, którym nie przeszkadza zadrapanie czy porysowanie lakieru samochodu. Nawet nie jest problemem lekkie uszkodzenie nadkola. Minicasco skierowane jest dla tych, którzy  boją się o kradzież własnego pojazdu, który zostawiany jest na noc na niestrzeżonym parkingu. Lub często podróżują, a samochód oprócz kradzieży narażony jest na działania siły natury, na przykład przewrócone drzewo podczas huraganu. Do tego nie chcą płacić ogromnych sum pieniędzy za ubezpieczenie.

Nad tym rozwiązaniem mogą pochylić się także osoby, które nie mają jeszcze zniżek za AC. Jeżeli interesują Cię szczegóły, co obejmuje takie ubezpieczenie, jaką kwotę możesz otrzymać to napisz lub zadzwoń do nas! Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Co zrobić w sytuacji gdy uczestniczysz w wypadku jako poszkodowany?

W momencie, gdy dochodzi do kolizji drogowej, czyli zdarzenia bez ofiar w ludziach, najczęściej staramy się sami dojść do porozumienia Zobacz

Jakie są kary za brak ubezpieczenia OC?

Osoba, która nie spełniła obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego, zgodnie z warunkami tego ubezpieczenia określonymi w ustawie, jest obowiązana wnieść Zobacz

Kiedy posiadacz pojazdu obowiązany jest zawrzeć OC?

Obowiązek zawarcia ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych powstaje dla: pojazdów samochodowych, ciągników rolniczych, motorowerów i przyczep podlegających rejestracji w RP Zobacz

Co zrobić gdy rowerzysta uszkodzi Twój samochód lub zrani Ciebie?

Co zrobić gdy rowerzysta uszkodzi Twój samochód lub zrani Ciebie – czy jest OC rowerzysty? Jeśli sprawcą kolizji z samochodem Zobacz

Projekt i realizacja: Interakcjo.pl