Napisane: 22 sierpnia 2022

Co to jest ubezpieczenie NNW dla dziecka?

Szkolne ubezpieczenie wypadkowe to ubezpieczenie, które zapewnia wsparcie w razie wypadku. Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje inne formy, które poznasz w tym krótkim poradniku. W większości przypadków ochroną objęte są dzieci w wieku od 6 do 18 lat, ale można również ubezpieczyć dzieci młodsze i starsze.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to produkt z okresem obowiązywania umowy 12 miesięcy, a składka opłacana jest jednorazowo. Ubezpieczenie szkolne może zapewniać m.in. świadczenia na:

 • pęknięcie,
 • przemieszczenie,
 • hospitalizowany,
 • oparzenie,
 • odmrożenie,
 • od pogryzień

Ubezpieczenie wypadkowe możemy wykupić za pośrednictwem placówki, do której dziecko uczęszcza (szkoły, przedszkola, żłobki i kluby). Jednak najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zakup go samemu – mamy wtedy możliwość porównania dostępnych ofert i wyboru najlepszego zabezpieczenia dla naszego dziecka.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci – co wziąć pod uwagę?

Wybierając polisę ubezpieczeniową dla swojego dziecka, ważne jest, aby wiedzieć, o czym należy pamiętać przy zakupie ubezpieczenia szkolnego. Oprócz składki, która może wynosić 50 zł i 200 zł, należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia wypadkowego dla dziecka:

 1. Co zapewnia ubezpieczenie szkolne NNW?
  Polisy mogą oferować bardzo wąski i kompleksowy zasięg, uwzględniający wiele różnych zdarzeń. Ubezpieczenie szkolne może obejmować kilka lub kilkanaście różnych sytuacji.
 2. Jaki jest zakres ubezpieczenia od wypadków w szkole?
  Kwota ubezpieczenia to maksymalna kwota, która może zostać zrekompensowana.
  Na tej podstawie obliczany jest procent obrażeń od zdrowia.
 3. Czy ubezpieczenie szkolne NNW obejmuje wypadki sportowe?
  Problemem jest to, czy dzieci są również chronione podczas ćwiczeń. Niektóre sporty mogą stanowić zastrzeżenia. Może to oznaczać konieczność wykupienia dodatkowej ochrony.
 4. Czy w okresie obowiązywania umowy ubezpieczenia można dokonać zmian?
  Tak, ale ubezpieczyciel musi przewidzieć taką możliwość. Z pewnością warto zapytać o tę możliwość swojego agenta ubezpieczeniowego.
 5. Kiedy firma ubezpieczeniowa może nie zapłacić?
  W niektórych przypadkach polisy TU może odstąpić od warunków umowy i nie wypłacać świadczeń.

Ubezpieczenie, które kupujemy osobno, może wymagać wypełnienia kwestionariusza medycznego. Jego celem jest weryfikacja stanu zdrowia dziecka w momencie podpisania umowy. Jesteśmy zobowiązani do podania prawdziwych informacji. Zatajenie ważnych informacji o stanie zdrowia Twojego dziecka może skutkować odmową wypłaty odszkodowania.

Co zrobić w sytuacji gdy uczestniczysz w wypadku jako poszkodowany?

W momencie, gdy dochodzi do kolizji drogowej, czyli zdarzenia bez ofiar w ludziach, najczęściej staramy się sami dojść do porozumienia Zobacz

Jakie są kary za brak ubezpieczenia OC?

Osoba, która nie spełniła obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego, zgodnie z warunkami tego ubezpieczenia określonymi w ustawie, jest obowiązana wnieść Zobacz

Kiedy posiadacz pojazdu obowiązany jest zawrzeć OC?

Obowiązek zawarcia ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych powstaje dla: pojazdów samochodowych, ciągników rolniczych, motorowerów i przyczep podlegających rejestracji w RP Zobacz

Co zrobić gdy rowerzysta uszkodzi Twój samochód lub zrani Ciebie?

Co zrobić gdy rowerzysta uszkodzi Twój samochód lub zrani Ciebie – czy jest OC rowerzysty? Jeśli sprawcą kolizji z samochodem Zobacz

Projekt i realizacja: Interakcjo.pl