Napisane: 16 sierpnia 2022

Co ubezpieczyć w mieszkaniu?

Kupujesz mieszkanie? Albo kupujesz nieruchomość pod wynajem? Zobacz, co w takiej sytuacji warto jest ubezpieczyć, nie wiem, czy wiesz, ale masz możliwość skorzystania także z polisy na wypadek utraty najmu. To ciekawe rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorców, kupujących nieruchomość pod wynajem!

Wiedząc, ile ubezpieczyć nieruchomość, następnym krokiem jest podjęcie decyzji, co ubezpieczyć. Najlepiej zacząć od wyboru polisy rodzinnej z podstawowymi zabezpieczeniami. Chroni to tzw. ściany i elementy stałe. Dodatkowo można ubezpieczyć ruchomości przechowywane w nieruchomości.

Za pomocą „ścian” ubezpieczyciele mogą poznać strukturę budowlaną nieruchomości – ściany, dach, deski lub dachówki, tarasy lub schody przylegające do nieruchomości itp.

Elementy stałe to obiekty, które są montowane na stałe lub wbudowane w mieszkanie. Są to na przykład wnęki do zabudowy, stolarka drzwiowa i okienna, oświetlenie zainstalowane na stałe, armatura kuchenna i łazienkowa i nie tylko. Różnią się od mobilności tym, że nie można ich usunąć bez użycia narzędzi.

Jeśli wynajmowane przez nas mieszkanie jest umeblowane lub mocno zainwestowaliśmy w sprzęt – warto też wykupić ubezpieczenie ruchomości. Wynajmujący najczęściej wyposażają mieszkania i domy w sprzęt RTV, AGD, meble, dywany, elementy wystroju wnętrz czy dostęp do internetu. Nawet w tak zwanym przypadku kawalerki takie przedmioty kosztują zwykle ponad 15 000 USD. Dlatego jest to również atut, który warto chronić.

Polisa ubezpieczeniowa na wypadek utraty najmu

Niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują tak zwane ubezpieczenie od utraty czynszu. Jednak wbrew nazwie nie jest to polisa, która może zapewnić nam dochód, jeśli nieuczciwi lokatorzy przestaną płacić czynsz. Jednak ta polisa zapewnia ochronę, jeśli regularnie tracimy możliwość zarabiania pieniędzy w mieszkaniu – na przykład z powodu dużej powodzi, pożaru lub innych szkód. Taka polisa byłaby nieoceniona, gdybyśmy spłacili hipotekę na innej nieruchomości.

Co zrobić w sytuacji gdy uczestniczysz w wypadku jako poszkodowany?

W momencie, gdy dochodzi do kolizji drogowej, czyli zdarzenia bez ofiar w ludziach, najczęściej staramy się sami dojść do porozumienia Zobacz

Jakie są kary za brak ubezpieczenia OC?

Osoba, która nie spełniła obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego, zgodnie z warunkami tego ubezpieczenia określonymi w ustawie, jest obowiązana wnieść Zobacz

Kiedy posiadacz pojazdu obowiązany jest zawrzeć OC?

Obowiązek zawarcia ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych powstaje dla: pojazdów samochodowych, ciągników rolniczych, motorowerów i przyczep podlegających rejestracji w RP Zobacz

Co zrobić gdy rowerzysta uszkodzi Twój samochód lub zrani Ciebie?

Co zrobić gdy rowerzysta uszkodzi Twój samochód lub zrani Ciebie – czy jest OC rowerzysty? Jeśli sprawcą kolizji z samochodem Zobacz

Projekt i realizacja: Interakcjo.pl