Napisane: 7 kwietnia 2022

Czego nie obejmuje ubezpieczenie mieszkania?

Jakich przedmiotów nie obejmuje ubezpieczenie mieszkania? Za jakie przedmioty, które znajdują się w Twoim mieszkaniu lub domu, nie obejmuje ubezpieczenie mieszkania? Oczywiście warto pamiętać, że sprawa jest mocno indywidualna i dynamicznie się zmienia, jednak wymienione niżej przedmioty są tymi, które najczęściej nie obejmuje polisa ubezpieczeniowa.

Brak odszkodowania dotyczy nie tylko incydentów, ale także konkretnych przedmiotów, które zostały uszkodzone lub skradzione w wyniku uszkodzenia. Nawet jeśli wykupiliśmy odpowiednie zabezpieczenie, takie jak kradzież i włamanie.

Są to zazwyczaj karty płatnicze, papiery wartościowe, bilety komunikacji miejskiej, rękopisy, trofea myśliwskie, zwierzęta egzotyczne, dane cyfrowe, antyki, wybrane rasy psów, dzikie zwierzęta, sztabki złota.

Zastrzeżenie dotyczy również miejsca przechowywania przedmiotu. Ogólnie rzecz biorąc, niektóre przedmioty przechowywane na otwartych balkonach, tarasach lub loggiach, garażach, piwnicach, budynkach gospodarczych, altanach lub domkach letniskowych nie są chronione.

W końcu polityka mieszkaniowa nie chroni samych budynków. Jest to najczęściej blaszany garaż, namiot, szklarnia i wszystkie budynki bez fundamentów.

Przygotowując swoje ubezpieczenie z ubezpieczycielem dopytaj o takie szczegóły! Te kwestie wymienione wyżej nie powinny się zmienić ale warto się upewnić. Karty płatnicze można zablokować metodą online. Rękopisy czy pamiątki po sławnych artystach można ubezpieczyć dodatkowo, dlatego nie wchodzą w skład ubezpieczenia mieszkania. Być może uzyskać ciekawą dodatkową ofertę!

Co zrobić w sytuacji gdy uczestniczysz w wypadku jako poszkodowany?

W momencie, gdy dochodzi do kolizji drogowej, czyli zdarzenia bez ofiar w ludziach, najczęściej staramy się sami dojść do porozumienia Zobacz

Jakie są kary za brak ubezpieczenia OC?

Osoba, która nie spełniła obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego, zgodnie z warunkami tego ubezpieczenia określonymi w ustawie, jest obowiązana wnieść Zobacz

Kiedy posiadacz pojazdu obowiązany jest zawrzeć OC?

Obowiązek zawarcia ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych powstaje dla: pojazdów samochodowych, ciągników rolniczych, motorowerów i przyczep podlegających rejestracji w RP Zobacz

Co zrobić gdy rowerzysta uszkodzi Twój samochód lub zrani Ciebie?

Co zrobić gdy rowerzysta uszkodzi Twój samochód lub zrani Ciebie – czy jest OC rowerzysty? Jeśli sprawcą kolizji z samochodem Zobacz

Projekt i realizacja: Interakcjo.pl