Wczytywanie
Napisane: 9 września 2021

Hejt w internecie – ubezpieczenie

Internet to otwarte medium, które każdy z nas odwiedza każdego dnia. Każdego dnia pojawia się dziesiątki milionów nowych filmów, artykułów, komentarzy i innych treści, których autorami są także dzieci. A każda treść na internecie jest komentowana lub… hejtowania.

Publikacje w internecie nie przechodzą bez echa. Większość materiałów, które publikujemy każdego dnia są oceniane, komentowane a w najgorszym przypadku.. hejtowane. czy hejtowane.

Czym jest hejt?

Hejt to najczęściej obraźliwe, przykre i nie ładne komentarze do autora danej publikacji, czyli na przykład filmu video na Youtube. Hejt to nie konstruktywna krytyka, która może sugerować poprawę montażu filmu, budowę treści czy inne uwagi, które w żaden sposób nie obrażają indywidualnie danej osoby. Natomiast hejt to bez podstawne obrażanie, ubliżanie czy sprawianie przykrości drugiej osobie. Nie dotyczy to tylko osób, które są autorami. Taki hejt możemy spotkać nawet w Social Media, gdzie dzieciaki obrażają się nawzajem wytykając sobie urodę czy gorszy status materialny. Trzeba przyznać, że hejt to olbrzymi problem ostatnich lat. Lat w których internet stał się głównym medium komunikacji między starszym, a zwłaszcza młodszym pokoleniem. Bo najbardziej wrażliwe na hejt są dzieci. Dzieci u których skutki te mogą być naprawdę różne.

Skutki hejtu w internecie

Skutki hejtu mogą prowadzić nawet do depresji. Poważnej choroby cywilizacyjnej, które jest plagą XXI wieku. Depresja to niebezpieczna choroba, która coraz częściej atakuje młodych ludzi. Hejt w internecie może wywołać też spadek pewności siebie w życiu młodego człowieka. Trudności w nawiązywaniu relacji w życiu prywatnym i obniżenie samooceny. Nie każdy młody człowiek rozumie to co się dzieje w internecie. Że wiele zdjęć, filmów to tylko wyrywek, fragment danego życia i nie koniecznie tak wygląda rzeczywistość. Nie wiedzą też, kto siedzi często po drugiej strony komputera. Kto nawołuje do hejtu w internecie i kto jest  za niego odpowiedzialny.

Ubezpieczenie – Hejt w Intenrecie

Korzystając z naszego pakietu Ubezpieczenie szkolne NNW oferujemy Państwu dodatkową opcje, jaką jest Ubezpieczenie Hejt w internecie. Dzięki któremu w razie naruszenia dobrego imienia lub prawa do prywatności Ubezpieczonego w Internecie, będzie miał możliwość skorzystania z pomocy prawnej, specjalisty IT oraz konsultacji z psychologiem.

Zadzwoń do nas i zapytaj o ofertę!
+48 12 282 11 31

Lub skorzystaj z naszego kalkulatora i samodzielnie oblicz składki!

Wybierz pakiet

Projekt i realizacja: Interakcjo.pl