Napisane: 18 października 2022

Ile kosztuje ubezpieczenie domu w budowie?

Budujesz dom i chcesz go ubezpieczyć. To normalne. Warto zabezpieczyć się przed ewentualnymi ryzykami i zagrożeniami, które pojawiają się w tym okresie. W końcu to Twój dobytek, na który być może odkładało się latami i teraz szkoda, żeby w trakcie budowy coś się stało. Z inicjatywą wychodzi ubezpieczenie domu w budowie, czyli specjalne ubezpieczenie dla tych, którzy jeszcze nie skończyli swojego wymarzonego domu. Ile kosztuje ubezpieczenie domu w budowie?

Koszt ubezpieczenia domu w budowie zależy od rodzaju ubezpieczonego mienia i wybranego zakresu ubezpieczenia.

Możesz łatwo sprawdzić cenę ubezpieczenia domu w budowie w Kalkulatorze Ubezpieczeń Mieszkaniowych. Takie obliczenia wykonujemy na przykładowym atrybucie. Poczytaj też o zakresie, jaki obejmuje ubezpieczenie domu w budowie w naszym poprzednim artykule.

Ubezpieczenie domu w budowie koszty

Powiedzmy, że chcemy ubezpieczyć budowany we Wrocławiu 100-metrowy dom o wartości 700 tys. zł. W tym przypadku najtańsze ubezpieczenie domu w budowie można kupić za 510 zł rocznie – oferta Proamy. W tej cenie otrzymujemy również ochronę mienia oraz pomoc domową na wypadek szkody – profesjonalną pomoc w przypadku wystąpienia szkody, np. bezpłatną usługę firmy wodno-kanalizacyjnej. Niektóre ubezoieczenia, mają nieco droższą polisę mieszkaniową – na 589 zł rocznie, a tutaj w cenie jest tylko jeden dodatek – aby zapobiec wandalizmowi. Generali zapewnia nam ubezpieczenie domu w budowie za 649 zł rocznie, w tym do 3 dodatkowych ubezpieczeń: Home Assistance, Destrukcji i Szklanych Przedmiotów.

Biorąc pod uwagę wartość domu w budowie i biorąc pod uwagę, że większość z nas inwestuje w taką nieruchomość swoje życiowe oszczędności, warto zainwestować 500-700 zł rocznie, a w razie awarii, która skutkowałaby budową w toku. jest uszkodzony, nie daj się uszkodzić. Ubezpieczenie domu w budowie daje duże poczucie bezpieczeństwa.

Kiedy wygasa ubezpieczenie domu w budowie?

Pomimo regularnych składek, ubezpieczenie domu w budowie w niektórych przypadkach nie działa. Te tak zwane „zrzeczenia się odpowiedzialności” – jeśli wystąpią i spowodują szkody w naszym mieniu, nie otrzymamy odszkodowania, ponieważ ubezpieczyciel wyraźnie zrzeka się wszelkiej odpowiedzialności w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Poszczególne firmy ubezpieczeniowe mogą mieć nieco inne zastrzeżenia.

Najczęstsze zastrzeżenia dotyczące ubezpieczenia domu w budowie to:

  • Umyślne uszkodzenie,
  • uszkodzenia spowodowane błędami konstrukcyjnymi,
  • szkody spowodowane pracami prowadzonymi bez odpowiedniego zezwolenia,
  • Uszkodzeń spowodowanych przez pojazdy mechaniczne użytkowane na budowie,
  • Powódź, jeśli nieruchomość nie jest zamknięta.

Niektóre firmy nie ubezpieczają również domów w budowie od pewnych ryzyk, takich jak ulewny deszcz, silny wiatr czy grad. Przed zawarciem umowy ubezpieczenia domu warto dokładnie sprawdzić wyłączenia odpowiedzialności.

#Ważne
Co zrobić w sytuacji gdy uczestniczysz w wypadku jako poszkodowany?

W momencie, gdy dochodzi do kolizji drogowej, czyli zdarzenia bez ofiar w ludziach, najczęściej staramy się sami dojść do porozumienia Zobacz

Jakie są kary za brak ubezpieczenia OC?

Osoba, która nie spełniła obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego, zgodnie z warunkami tego ubezpieczenia określonymi w ustawie, jest obowiązana wnieść Zobacz

Kiedy posiadacz pojazdu obowiązany jest zawrzeć OC?

Obowiązek zawarcia ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych powstaje dla: pojazdów samochodowych, ciągników rolniczych, motorowerów i przyczep podlegających rejestracji w RP Zobacz

Co zrobić gdy rowerzysta uszkodzi Twój samochód lub zrani Ciebie?

Co zrobić gdy rowerzysta uszkodzi Twój samochód lub zrani Ciebie – czy jest OC rowerzysty? Jeśli sprawcą kolizji z samochodem Zobacz

Projekt i realizacja: Interakcjo.pl