Wczytywanie
Napisane: 10 listopada 2021

Najdroższe i najtańsze ubezpieczenia OC

Każdy szuka w miarę możliwości najtańszego OC. Sztuka ta nie jest wcale taka łatwa, jak mogłoby się wydawać. Wszystko też zależy od czasu posiadania samochodu, okresu płacenia składek, mocy silnika i wielu innych aspektów. Sama marka samochodu ma duże znaczenie.

Postanowiliśmy to sprawdzić i porównać ubezpieczenia na dane marki. Zebrane informacje pozwoliły nam oszacować średnią ubezpieczenia i przygotować listę najdroższych i najtańszych ubezpieczeń według marki pojazdu na rynku. Ciekawi wyników? Już je przedstawiamy:

Najtańsze ubezpieczenie OC

Marka pojazduŚrednia suma OC
Isuzu578
Daihatsu586
Dacia590
Tata620
Lada667
Kia644
Smart644

Kojarzysz wszystkie marki? Pewnie niektóre są nowością jak Isuzu. Co ciekawe to Japońska marka motoryzacyjna. Japonia słynie z dobrej klasy pojazdów. Daihatsu to również Japoński producent pojazdów. Tata Motors Limited to z kolei Hinduski producent samochodów. Największy w swoim kraju. Produkuje samochody osobowe jak i autobusy. Najtańsze marki w Ubezpieczeniu OC to te najmniej znane. W rankingu pojawia się jednak KIA i Smart, a po te pojazdy Polacy sięgają już zdecydowanie częściej.

Najdroższe ubezpieczenia OC

Jak z kolei wygląda ranking z najdroższymi ubezpieczeniami?

Marka pojazdu Średnia suma OC
Rolls-Royce1460
Lamborghini1424
Bentley1137
Ferrari1131
Iveco1052

To samochody, które nie widujemy cały czas na drogach. Może z wyjątkiem #IVECO, ale ile Lamborghini mijasz na drogach? Zestawienie rzecz jasna w ramach ciekawostki!Jeżeli potrzebujesz wyceny #UbezpieczenieOC dla swojego samochodu to pisz do nas śmiało!

Projekt i realizacja: Interakcjo.pl