Wczytywanie
Napisane: 18 października 2021

Porównywarki ubezpieczenia OC – wady i zalety

Gdzie szukać najlepiej ubezpieczeń komunikacyjnych? Odpowiedź jest prosta. Najlepiej u zaufanego ubezpieczyciela. Na internecie znajdziecie dużo ofert, nawet bardzo dużo. Różnią się zakresem cen i ofertą ubezpieczeniową. My ze swojej strony polecamy jednak zaufać nieco mniejszym ubezpieczycielom.

Dlaczego? Dla nas liczy się troska o klienta. Zadowolony klient to taki, który wróci do nas po kolejną ofertę i sam z własnej woli ją przedłuży. Bez żadnych marketingowych zabiegów z auto przedłużeniem,  mailingiem czy nękającymi, wręcz irytującymi telefonami od ubezpieczycieli, którzy nękają nas nawet późnym wieczorem, gdy chcemy odpocząć. A mały ubezpieczyciel? Nie działa maszynowo, nie szuka ilości, ale jakości i przez to dba o potrzeby każdego klienta indywidualnie.

Czy porównywarki ubezpieczeniowe mają sens?

Tak. Takie porównywarki mają sens. Pojawia się tutaj jednak „ale”, które musimy omówić. Porównywarki to fantastyczne narzędzia, dzięki którym możemy w szybki sposób porównać ceny potencjalnych ubezpieczycieli. W parę minut dobierzemy najtańszą ofertę. Jednakże… nie każda najtańsza oferta jest równa dobrej ofercie ubezpieczeniowej. Zwłaszcza, jeżeli myślimy o dodatkowych usługach jak Autocasco czy Assistance.

Czasem warto zastanowić się czy oszczędzenie 100 zł to faktycznie opłacalny biznes. W razie sytuacji w której skorzystać będziemy musieli z ubezpieczenia, okazać się może, że nasza polisa nie obejmuje np. lawety. Co może być sporym kłopotem. A co najważniejsze – jeżeli porównujesz, korzystasz z porównywarek i nie dodajesz takich danych jak wiek, lata posiadanego prawo jazdy, model samochodu wraz ze specyfikacją, to jest pojemność silnika, typ czy przebieg – to porównywarka nie określi rzetelnie sumy Twojego ubezpieczenia. To tak jak iść do lekarza i nie podać mu objawów choroby. W dużej mierze zniechęca zostawienia danych kontaktowych zwłaszcza w postaci numeru telefonu. Nawet po sprawdzeniu z czystej ciekawości sumy ubezpieczenia, rozbrzmiewają się telefony.

Jeżeli chcesz też uniknąć takiej sytuacji to zadzwoń do nas. My bez spamowania i zaśmiecania Twojej skrzynki wyślemy Ci ofertę w mailu. Spojrzysz na spokojnie, gdy tylko będziesz mieć czas.

Reasumując – warto korzystać z porównywarek na stronach ubezpieczycieli. Często zdarza się, że nie wymagają pozostawienia numeru telefonu. Przez co, możemy sprawdzić ofertę, otrzymać ją na maila, a gdy będziesz zainteresowany – zadzwonisz sam! 😉

Bądź NAPISZ DO NAS A PRZYGOTUJEMY CI NAJLEPSZĄ OFERTĘ!

Projekt i realizacja: Interakcjo.pl