Napisane: 4 października 2021

Poznaj 10 sposobów na tańsze OC dla młodego kierowcy

Przed Tobą robienie prawa jazdy? A może już zdałeś i jesteś w trakcie zakupu swojego pierwszego samochodu? To ta przyjemna część, ale jest jeszcze druga – ubezpieczenie Twojego samochodu, które jest obowiązkowe w naszym kraju, a bez którego możesz otrzymać srogą karę. Jaką? Zobacz nasz artykuł „Kary za brak OC”, który umieściliśmy w opisie filmu. Tymczasem pomożemy Ci zmniejszyć koszty Twojego ubezpieczeni zwłaszcza, jeżeli jesteś w grupie 18-24 lata, czyli w grupie młodych kierowców.

Jak płacić mniejsze OC?

Na rok 2020, według statystyk grupa kierowców w wieku 18 – 24 lata, płaciła średnio za ubezpieczenie komunikacyjne OC – 1 421 zł. A starsze osoby, nawet o 500 zł mniej! Jak to wykorzystać? Warto dołożyć sobie współwłaściciela do samochodu. Może być to mama lub tata, czy dziadek albo babcia. Płacimy niższą stawkę, a przy okazji naliczają nam się zniżki, które potem wykorzystamy. To jedna z najlepszych możliwości!

Moc silnika a ubezpieczenie OC

Patrz na moc silnika. Wiele młodych kierowców marzy o szybkim, najlepiej sportowym samochodzie. Owszem, budżet gra dużą rolę i nie zawsze jest to w naszym zasięgu. Jednak i starsze samochody mogą mieć dużą pojemność silnika. A ubezpieczyciel mocno zwraca uwagę na pojemność. Zamiast kupować samochodu z 3 litrowym silnikiem, wybierz nieco słabszy model – na przykład 2 litry. Taki samochód też ma bardzo mocne przyśpieszenie, a koszty ubezpieczenia maleją.

Marka pojazdu a ubezpieczenie OC

Marka pojazdu. W zeszłym roku jednym z najdroższych samochodów dla ubezpieczycieli był Mercedes Benz. Zaraz za nim jest BMW czy Ford. To marki za które zapłacisz drożej. Jeżeli nie jest to aż tak ważne dla Ciebie postaraj się kupić coś z nieco innego segmentu. Może Skoda? Albo Peugeot? Nawet wiele modeli Audi jest tanich do ubezpieczenia, a jak widać na drogach, ten samochód jest popularny w Polsce, jego ceny mocno się trzymają więc wstydu nie będzie.

Przeznaczenie samochodu a ubezpieczenie

Nie pisz, że samochód będzie służyć do pracy. Tym samym przemyśl swoje przebiegi. Jeżeli nie masz pewności, że będziesz zarabiać tym samochodem, nie jesteś w stanie przewidzieć czy będziesz nim podróżować za granicę – to nie pisz tego. Zawyżone przebiegi to kolejny czynnik, który może podnieść Twoją składkę ubezpieczenia OC.

Płatności za ubezpieczenie OC

Płać w jednej racie. Jeżeli masz taką możliwość to przelicz swój budżet, zaoszczędź nieco więcej i postaraj się opłacić wszystko w jednej racie. To kolejne parędziesiąt złoty, które możesz zaoszczędzić. Owszem – możliwość podzielenia płatności na dwie lub więcej rat wydaje się kusząca i łatwiejsza. W końcu nie musisz opłacić teraz całej sumy. Jednak koniec końców okazuje się, że z kieszeni znika Ci nieco więcej pieniędzy. Dlatego jeżeli masz taką możliwość to opłać wszystko w jednej racie.

Drugi właściciel a ubezpieczenie OC

Zacznij zbierać zniżki już wcześniej. Nie jesteś jeszcze pełnoletnią osobą? Jednak Twoi rodzice mają prawo jazdy? Porozmawiaj z nimi. Być może dopiszą Cię już wcześniej jako współwłaściciela samochodu. Mnie rok, dwa lub trzy i okaże się, że Twoje ubezpieczenie już wychodzi dużo taniej. To naprawdę świetne rozwiązanie i myślę, że Twoi rodzice na pewno się zgodzą, o ile nie masz starszego rodzeństwa, które już sobie z nimi zbiera zniżki.

Dodatkowe usługi ubezpieczenia OC

Zaoszczędź przy większym ubezpieczeniu. Dodatkowa porada dla tych, którzy myśleli o nieco większym ubezpieczeniu, poszerzając je o na przykład Autocascu, NNW lub Assistance. Często zdarza się tak, że gdy chcecie poszerzyć swoją ofertę to ubezpieczyciel zaoferuje wam zniżkę. Więc paradoksalnie pełne pakiety mogą zaowocować tym, że kolejne parę złoty zostanie wam w kieszeni. Na przykład na pierwsze tankowanie paliwa.

Podobają Ci się nasze porady? Jesteś młodym kierowcą, który myśli o ubezpieczeniu swojego pierwszego samochodu? Napisz do nas! Pomożemy Ci w tym!

KUP UBEZPIECZENIE OC/AC ONLINE TERAZ!

Co zrobić w sytuacji gdy uczestniczysz w wypadku jako poszkodowany?

W momencie, gdy dochodzi do kolizji drogowej, czyli zdarzenia bez ofiar w ludziach, najczęściej staramy się sami dojść do porozumienia Zobacz

Jakie są kary za brak ubezpieczenia OC?

Osoba, która nie spełniła obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego, zgodnie z warunkami tego ubezpieczenia określonymi w ustawie, jest obowiązana wnieść Zobacz

Kiedy posiadacz pojazdu obowiązany jest zawrzeć OC?

Obowiązek zawarcia ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych powstaje dla: pojazdów samochodowych, ciągników rolniczych, motorowerów i przyczep podlegających rejestracji w RP Zobacz

Co zrobić gdy rowerzysta uszkodzi Twój samochód lub zrani Ciebie?

Co zrobić gdy rowerzysta uszkodzi Twój samochód lub zrani Ciebie – czy jest OC rowerzysty? Jeśli sprawcą kolizji z samochodem Zobacz

Projekt i realizacja: Interakcjo.pl