Napisane: 12 listopada 2022

Ubezpieczenie na życie – dalczego warto?

Dlaczego warto ubezpieczyć się na życie? Ubezpieczyciele oferują teraz nową generację polis na życie, które oferują większe korzyści w porównaniu ze starszymi produktami. Oto najważniejsze ulepszenia i nowe funkcje, które dają nam więcej opcji niż kiedykolwiek wcześniej.

Dzisiejsza polityka życiowa nie jest już tak sztywna i droga jak nasi rodzice i dziadkowie. Oferują więcej funkcji i możliwości w cenie znacznie niższej niż możesz się spodziewać.

Ostatnie badania pokazują, że ponad 50% ludzi uważa, że ​​ubezpieczenie na życie kosztuje trzy razy więcej niż jest w rzeczywistości. Dodatkowo 44% millenialsów ponad sześciokrotnie przeszacowuje koszt terminowego ubezpieczenia na życie.

Jednak cena nie jest jedyną przeszkodą w zakupie ubezpieczenia na życie. Brak rzetelnych informacji, zrozumienia i czasu na znalezienie opcji, a nikt nie lubi myśleć i planować własnej śmierci, sprawia, że ​​ubezpieczenie na życie jest dla nas trudnym tematem.

Nowa funkcja ubezpieczeń na życie ma na celu złagodzenie tych obaw i stworzenie polis zorientowanych na klienta. Oto niektóre z najnowszych innowacji w branży ubezpieczeń na życie:

Korzyści z ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenie na życie było kiedyś dokładnie tym, co sugerowała jego nazwa: ubezpieczeniem na śmierć. W razie nieszczęśliwej śmierci ubezpieczony chce chronić swoją rodzinę, najczęściej wykupując terminowe ubezpieczenie na życie na czas określony.

Dziś firma ubezpieczeniowa z polisą na całe życie lub uniwersalną na życie nie tylko chroni nas na wypadek naszej śmierci, ale także gromadzi środki i zapewnia wolny od podatku strumień dochodów na wszystkie lata emerytalne.

Ważne jest, aby zrozumieć, że tego typu polisy są umową między klientem a firmą ubezpieczeniową i nie inwestują bezpośrednio na giełdzie, a zatem nie podlegają ryzyku giełdowemu, co jest ogromną korzyścią.

Ubezpieczenie na życie – wygoda

Ubezpieczenie na życie nie powinno być trudne do uzyskania. Nowoczesna technologia, zwiększony dostęp do lepszych informacji medycznych i uproszczona ocena ryzyka pomogły ubezpieczycielom w tworzeniu usług przyjaznych dla klienta, które są dostępne dla szerszego grona odbiorców.

Dzięki temu możemy znaleźć polisę ubezpieczeniową, która pasuje do naszej wyjątkowej sytuacji i budżetu, z najkorzystniejszymi funkcjami i dodatkowymi elementami dopasowanymi do naszych potrzeb.

Co zrobić w sytuacji gdy uczestniczysz w wypadku jako poszkodowany?

W momencie, gdy dochodzi do kolizji drogowej, czyli zdarzenia bez ofiar w ludziach, najczęściej staramy się sami dojść do porozumienia Zobacz

Jakie są kary za brak ubezpieczenia OC?

Osoba, która nie spełniła obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego, zgodnie z warunkami tego ubezpieczenia określonymi w ustawie, jest obowiązana wnieść Zobacz

Kiedy posiadacz pojazdu obowiązany jest zawrzeć OC?

Obowiązek zawarcia ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych powstaje dla: pojazdów samochodowych, ciągników rolniczych, motorowerów i przyczep podlegających rejestracji w RP Zobacz

Co zrobić gdy rowerzysta uszkodzi Twój samochód lub zrani Ciebie?

Co zrobić gdy rowerzysta uszkodzi Twój samochód lub zrani Ciebie – czy jest OC rowerzysty? Jeśli sprawcą kolizji z samochodem Zobacz

Projekt i realizacja: Interakcjo.pl