Napisane: 28 czerwca 2021

Ubezpieczenie turystyczne – zalety

Wybierasz się w podróż do innego kraju? Myślisz o ubezpieczeniu turystycznym ale nie wiesz czy to w ogóle się opłaca? Odpowiadamy, że się opłaca! Zyskujesz dzięki temu dodatkową ochronę, która pokrywa na przykład koszty leczenia poniesione w razie wystąpienia choroby lub wypadku na wakacjach.

Pierwszym sposobem na zapewnienie sobie podstawowego ubezpieczenia jest wyrobienie Katty Ubezpieczenia Zdrowotnego w oddziale NFZ. To wstępnie zabezpiecza nas podczas urlopu za granicą. W ten sposób utrzymujemy kartę EKUZ – Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Czy EKUZ wystarcza i zapewni nam odpowiednią ochronę?

EKUZ – Zalety

  • Bezpłatne ubezpieczenie turystyczne,
  • Można dostać od ręki,
  • Daje dostęp do świadczeń w ramach publicznej opieki zdrowotnej,
  • Refunduje koszty niezależnie od przyczyny leczenia.

EKUZ – Wady

  • Możliwość skorzystania jedynie z publicznej służby zdrowia,
  • Refundowane świadczenia różnią się w zależności od kraju,
  • Mogą być wymagane dodatkowe opłaty,
  • Ograniczenia terytorialne – jedynie państwa UE i EFTA.

Ubezpieczenie Turystyczne

Wiesz już, że jeżeli wybierasz się poza kraj UE albo do miejsca gdzie trudno o dostęp do publicznej służby zdrowia EKUZ może Ci nie wystarczyć. Na horyzoncie pojawia się więc ubezpieczenie turystyczne. Posiada dodatkowe możliwości, które ochronią Cię i zapewnią pełną gwarancje bezpieczeństwa.

Zalety Ubezpieczenia Turystycznego

Warto pomyśleć o Ubezpieczeniu Turystycznym. To szersza ochrona zdrowia Twojego i Twoich bliskich. W porównaniu do kosztów leczenia, które możesz ponieść w razie wypadku lub choroby skala kosztu jest niewielka. Warto dodać także, że koszty leczenia za granicą są dużo większe niż w Polsce. Jeszcze jak mamy przeliczyć to na Euro to robi się duża suma. Ubezpieczenie Turystyczne pokrywa koszty leczenia nie tylko w publicznych placówkach ale i tych prywatnych. Można otrzymać także ochronę NNW, OC w życiu prywatnym lub assistance. Pakiety można elastycznie zmieniać. Sama ochrona wychodzi już po za region krajów UE. Dodatkowo możesz ubezpieczyć nawet swój bagaż podróżny! W razie utraty i kradzieży rzeczy możesz liczyć na zwrot kosztów. To zapewnia duży komfort psychiczny, a Ty możesz cieszyć się w spokoju zasłużonym wypoczynkiem.

Projekt i realizacja: Interakcjo.pl