Napisane: 20 kwietnia 2022

Ubezpieczenie mieszkania – zwróć na to uwagę!

Ubezpieczasz mieszkanie? To musisz zwrócić na to uwagę! Poznaj kilka ważnych aspektów, które pomogą Ci w doborze odpowiednio dopasowanego ubezpieczenia do Twoich potrzeb.

Ubezpieczenie można wykupić do każdego mieszkania pod warunkiem, że budynek, w którym znajduje się apartament spełnia kilka ważnych aspektów. Wybierając rodzaj polisy, należy wziąć pod uwagę szereg czynników, w tym poziom piętra. Dzieje się tak, ponieważ różne zagrożenia dotyczą mieszkań na parterze, a nieco inne zagrożenia na środkowych i ostatnich piętrach budynku.

Od czego zależą ceny ubezpieczenia mieszkania?

Na przykład od podłogi… tego na jakim piętrze się znajduje… Na przykład na pierwszym piętrze należy zadbać o ochronę mienia na wypadek powodzi.


Ubezpieczenie mieszkań w środku budynku – właściciel powinien zwrócić uwagę na to, czy ubezpieczenie uchroni sąsiadów i sąsiadów przed zalaniem z jego winy.


Ubezpieczenie mieszkania na poddaszu
– W przypadku takiego mieszkania należy zabezpieczyć się przed uszkodzeniami związanymi z pęknięciem konstrukcji dachu, np. burzą.

Ubezpieczenie mieszkania podczas wynajmu. Zakres ochrony powinien uwzględniać jak największą liczbę zdarzeń losowych takich jak zalanie, pożar, deszcz nawalny czy przepięcie. Ubezpieczenie mieszkania wynajmowanego można rozszerzyć dodatkowo o inne ubezpieczenia, jak na przykład od wndalizmu.

Co zrobić w sytuacji gdy uczestniczysz w wypadku jako poszkodowany?

W momencie, gdy dochodzi do kolizji drogowej, czyli zdarzenia bez ofiar w ludziach, najczęściej staramy się sami dojść do porozumienia Zobacz

Jakie są kary za brak ubezpieczenia OC?

Osoba, która nie spełniła obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego, zgodnie z warunkami tego ubezpieczenia określonymi w ustawie, jest obowiązana wnieść Zobacz

Kiedy posiadacz pojazdu obowiązany jest zawrzeć OC?

Obowiązek zawarcia ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych powstaje dla: pojazdów samochodowych, ciągników rolniczych, motorowerów i przyczep podlegających rejestracji w RP Zobacz

Co zrobić gdy rowerzysta uszkodzi Twój samochód lub zrani Ciebie?

Co zrobić gdy rowerzysta uszkodzi Twój samochód lub zrani Ciebie – czy jest OC rowerzysty? Jeśli sprawcą kolizji z samochodem Zobacz

Projekt i realizacja: Interakcjo.pl