Napisane: 15 lutego 2022

Co obejmuje ubezpieczenie mieszkania?

Mieszkanie to miejsce w którym każdy chce czuć się bezpiecznie. Bezpieczeństwo chce zapewnić także własnej nieruchomości, by w razie na przykład zalania czy pożaru móc liczyć na środki finansowe, które pozwolą na remont lub zabezpieczą finanse w tym trudnym czasie.

Co obejmuje takie ubezpieczenie? Jaką gwarancję daje? I co najważniejsze – w jaki sposób rozumieć utratę lub uszkodzenie mienia? Na samym początku zawsze warto zapoznać się z katalogiem, który oferowany jest do ubezpieczenia. To w nim właśnie znajdziesz listę zdarzeń losowych, które uprawniają do otrzymania rekompensaty.

Dla przeciętnej osoby fizycznej, dla której mieszkanie jest domem, miejscem w którym spędza czas i odpoczywa jest spory wybór. Warto zwrócić uwagę na ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, co może przydać się w szeregu różnych zdarzeń. Na przykład jeżeli zapomnisz wyłączyć wodę, a ta zaleję sąsiada to już możesz liczyć na środki, które pokryją te koszty. To samo gdy nawet podczas gry w piłkę zostanie zniszczone mienie sąsiada. Jak widzisz więc w ubezpieczeniu chronisz nie tylko swoje mieszkanie, ale także zabezpieczasz się finansowo w momencie, gdy Ty lub na przykład Twoje dziecko przez przypadek dokona szkody na rzecz sąsiada.

Ubezpieczenie mieszkania – co się w nim znajduje?

Zakres ubezpieczenia własnej nieruchomości jest szeroki. Znaleźć można w nim wiele rozwiązań, a my punktujemy kilka z nich:

  • Ubezpieczenie mieszkania od pożaru,
  • Ubezpieczenie mieszkania od uderzenia pioruna,
  • Ubezpieczenie mieszkania od eksplozji (np. na wskutek butli gazowej),
  • Ubezpieczenie mieszkania od pękania mrozowego,
  • Ubezpieczenie mieszkania od uderzenia,
  • Ubezpieczenie mieszkania od silnego wiatru lub gradu,
  • Ubezpieczenia mieszkania od dymu i sadzy,
  • Ubezpieczenie mieszkania od upadku drzewa,
  • Ubezpieczenie mieszkania od wandalizmu,

Jak widzisz więc zakres ochrony ubezpieczeniowej jest szeroki i można świetnie dopasować go do swoich potrzeb. Obok Twojego domu jest duże i stare drzewo? Ochroń się w razie gdyby miało się przewrócić i uderzyć! Mieszkasz w dzielnicy przy autostradzie? Boisz się, że samochód uderzy w Twój budynek? Tutaj też możesz się ochronić!

Takie ubezpieczenie najlepiej dobrać ze specjalistą. Mamy 30 letnie doświadczenie w tym temacie więc pomożemy dobrać Ci wariant najlepiej pasujący do Twojej potrzeby. Zbieramy informacje, potrzebne dane i przygotowujemy ofertę.

Co zrobić w sytuacji gdy uczestniczysz w wypadku jako poszkodowany?

W momencie, gdy dochodzi do kolizji drogowej, czyli zdarzenia bez ofiar w ludziach, najczęściej staramy się sami dojść do porozumienia Zobacz

Jakie są kary za brak ubezpieczenia OC?

Osoba, która nie spełniła obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego, zgodnie z warunkami tego ubezpieczenia określonymi w ustawie, jest obowiązana wnieść Zobacz

Kiedy posiadacz pojazdu obowiązany jest zawrzeć OC?

Obowiązek zawarcia ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych powstaje dla: pojazdów samochodowych, ciągników rolniczych, motorowerów i przyczep podlegających rejestracji w RP Zobacz

Co zrobić gdy rowerzysta uszkodzi Twój samochód lub zrani Ciebie?

Co zrobić gdy rowerzysta uszkodzi Twój samochód lub zrani Ciebie – czy jest OC rowerzysty? Jeśli sprawcą kolizji z samochodem Zobacz

Projekt i realizacja: Interakcjo.pl