Napisane: 6 września 2021

Ubezpieczenie dla dziecka do szkoły – NNW

Ubezpieczenie dla dziecka do szkoły NNW. Co obejmuje i jaki jest jego zakres? Czy to się w ogóle opłaca? Z dużą gwarancją, że ubezpieczenie szkolne – ochrona NNW dla dziecka to inwestycja, która może bardzo dobrze się zwrócić! Zwłaszcza jeżeli dziecko prowadzi aktywny tryb życia, uczęszcza na lekcje sportowe, a także te dodatkowe czy jest aktywne fizyczne po zajęciach szkolnych.

Co to jest ubezpieczenie NNW? W prostych słowach mówiąc, jest to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Chroni dziecko przed skutkami uszkodzenia ciała. Na przykład, gdy nasza pociecha podczas jazdy na rowerze upada i łamie nogę, ubezpieczenie NNW może pokryć wszelkie koszty leczenia, rehabilitacji czy sprzętów do rehabilitacji. Istotnym szczegółem ubezpieczenia jest to, że obowiązuje ono nie tylko w szkole, ale także po za zajęciami lekcyjnymi. Dodatkowo jego zakres dotyczy wycieczek szkolnych i wyjazdów za granicę dziecka. W sytuacji, gdy Twoje dziecko ulegnie wypadkowi, Ty nie martwisz się o pokrycie kosztów jego leczenia czy rehabilitacji.

Oblicz ubezpieczenie NNW dla dziecka!

Kogo obejmuje ubezpieczenie szkolne dla dziecka NNW?

 • dzieci w żłobkach i przedszkolach
 • uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych
 • uczniów szkół specjalnych i sportowych
 • uczniów placówek opiekuńczo-wychowawczych
 • studentów, doktorantów
 • słuchaczy placówek oświatowo – wychowawczych

Zakres ubezpieczenia szkolnego NNW

 • Ubezpieczenie szkolne NNW to ubezpieczenie ochronne, które daje możliwość uzyskania świadczenia dla dzieci i młodzieży do 26 roku życia m.in. w związku z uszkodzeniem ciała w wyniku nieszczęśliwego wypadku, a także za pobyt w szpitalu oraz zwrotu kosztów leczenia i rehabilitacji.
 • Do wyboru są 4 pakiety z szerokim zakresem sum ubezpieczenia. W ramach każdej umowy zapewniamy szereg świadczeń na wypadek ukąszenia kleszcza.
 • Ubezpieczenie szkolne obejmuje wypadki w szkole, w domu, a także na zajęciach pozaszkolnych i wyjazdach w kraju i zagranicą. Chronimy również dzieci i młodzież uprawiające sport, zarówno amatorsko, jak i wyczynowo.

Dodatkowo oferujemy:

 • Ubezpieczenie ochrony prawnej – Hejt w Internecie, dzięki któremu w razie naruszenia dobrego imienia lub prawa do prywatności Ubezpieczonego w Internecie, będzie miał możliwość skorzystania z pomocy prawnej, specjalisty IT oraz konsultacji z psychologiem.
 • OC w życiu prywatnym, które skierowane jest do młodych ludzi w wieku od 13 do 26 lat, obejmuje szkody wyrządzone w związku z czynnościami życia prywatnego, nauką, a także odbywaniem praktyk czy przyuczaniem do zawodu.

Swoje ubezpieczenie możesz obliczyć tutaj!

Co zrobić w sytuacji gdy uczestniczysz w wypadku jako poszkodowany?

W momencie, gdy dochodzi do kolizji drogowej, czyli zdarzenia bez ofiar w ludziach, najczęściej staramy się sami dojść do porozumienia Zobacz

Jakie są kary za brak ubezpieczenia OC?

Osoba, która nie spełniła obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego, zgodnie z warunkami tego ubezpieczenia określonymi w ustawie, jest obowiązana wnieść Zobacz

Kiedy posiadacz pojazdu obowiązany jest zawrzeć OC?

Obowiązek zawarcia ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych powstaje dla: pojazdów samochodowych, ciągników rolniczych, motorowerów i przyczep podlegających rejestracji w RP Zobacz

Co zrobić gdy rowerzysta uszkodzi Twój samochód lub zrani Ciebie?

Co zrobić gdy rowerzysta uszkodzi Twój samochód lub zrani Ciebie – czy jest OC rowerzysty? Jeśli sprawcą kolizji z samochodem Zobacz

Projekt i realizacja: Interakcjo.pl