Napisane: 22 listopada 2022

Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków – co to?

NNW Następstwa Nieszczęśliwego Wypadku – Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Rodzaje dodatkowych ubezpieczeń osobowych. Ubezpieczenie chroni życie i zdrowie ubezpieczonego. Odszkodowanie zostanie wypłacone ubezpieczonemu lub uprawnionemu (któremu przysługuje) w razie wypadku skutkującego uszczerbkiem na zdrowiu, rozstrojem zdrowia lub śmiercią osoby poszkodowanej. 100% stypendium zostanie wypłacone tylko w przypadku śmierci lub trwałego upośledzenia psychoruchowego ofiary. Kwota wypłacona za obrażenia ciała jest niższa w zależności od zakresu i rodzaju obrażeń.

Wypadkowe może być używane jako samodzielna polisa lub jako uzupełnienie innego ubezpieczenia, takiego jak ubezpieczenie podróżne lub ubezpieczenie pojazdu. W razie wypadku samochodowego ubezpieczony jest kierowca i wszyscy podróżujący z nim pasażerowie.

Co oznacza skrót NNW?

Skrót NNW to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Polisa obejmuje życie i zdrowie kierowcy lub kierowcy i jego pasażerów (w zależności od oferty). Odszkodowanie wypłacane jest jako procent uzgodnionej sumy ubezpieczenia. Jej wysokość uzależniona jest od trwałego uszczerbku na zdrowiu poniesionego przez ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Czemu zapobiega NNW?

Ubezpieczenie NNW chroni życie i zdrowie kierowców i pasażerów po nieszczęśliwych wypadkach drogowych. W razie wypadku skutkującego trwałym uszczerbkiem na zdrowiu lub śmiercią, poszkodowany/bliscy zmarłego otrzymają odszkodowanie. Pamiętaj, że możesz odzyskać odszkodowanie za uszkodzenie samochodu z polisy AC tylko wtedy, gdy spowodowałeś wypadek.

Potrzebujesz NNW?

Tak. Ubezpieczenie NNW kupowane jest przede wszystkim ze względu na niską cenę oraz szeroki zakres ochrony kierowcy i pasażerów. Warto mieć polisę, która gwarantuje dodatkowe świadczenia finansowe w razie nieszczęśliwego wypadku – może być idealnym zastrzykiem gotówki chroniącym zdrowie, niezależnym od wypłat z innych ubezpieczeń, np. na życie.

Ile kosztuje NNW?

Ubezpieczenie NNW (Uniqa) jest zapewnione w cenie 49 zł rocznie. W wersji podstawowej koszt polisy to zazwyczaj mniej niż 100 zł. Warto jednak zwrócić uwagę na wysokość ubezpieczenia na wypadek nieszczęśliwych wypadków. Na daną kwotę składki może być np. tylko 10 000 zł, co może być niewystarczające biorąc pod uwagę kosztowne leczenie powypadkowe (i wypłatę procentu od uszczerbku na zdrowiu).

Co zrobić w sytuacji gdy uczestniczysz w wypadku jako poszkodowany?

W momencie, gdy dochodzi do kolizji drogowej, czyli zdarzenia bez ofiar w ludziach, najczęściej staramy się sami dojść do porozumienia Zobacz

Jakie są kary za brak ubezpieczenia OC?

Osoba, która nie spełniła obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego, zgodnie z warunkami tego ubezpieczenia określonymi w ustawie, jest obowiązana wnieść Zobacz

Kiedy posiadacz pojazdu obowiązany jest zawrzeć OC?

Obowiązek zawarcia ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych powstaje dla: pojazdów samochodowych, ciągników rolniczych, motorowerów i przyczep podlegających rejestracji w RP Zobacz

Co zrobić gdy rowerzysta uszkodzi Twój samochód lub zrani Ciebie?

Co zrobić gdy rowerzysta uszkodzi Twój samochód lub zrani Ciebie – czy jest OC rowerzysty? Jeśli sprawcą kolizji z samochodem Zobacz

Projekt i realizacja: Interakcjo.pl