Napisane: 11 października 2021

Co to jest Autocasco, NNW i ubezpieczenie Assistance?

W skład ubezpieczenie komunikacyjnego wchodzi między innymi ubezpieczenie OC. Jest to nic innego jak ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej samochodu. Co obejmuje? Przede wszystkim rekompensatę szkód, które powstały w wyniku kolizji lub wypadku drogowego.

Czego dotyczy ubezpieczenie OC? Zarówno szkód osobowych jak i materialnych. Warto wspomnieć, że ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, co grozi Ci za brak OC kliknij link, który wyświetla się na filmie. W prostych słowach ubezpieczenie OC działa w momencie, gdy na wskutek użytkowania pojazdu wyrządzimy komuś szkodę. Urwiemy lusterko, rozwalimy zderzak – doprowadzimy od jakiegoś uszkodzenia. Wtedy też ubezpieczenie OC się aktywuje i zostają wypłacone środki.

A co to jest AC?

Tym razem mamy do czynienia z dobrowolną polisą, zwaną autocasco. Co daje ubezpieczenie AC? Gwarantuje Ci wypłatę ubezpieczenia w przypadku uszkodzenia samochodu z własnej winy. Wina może być częściowa lub całkowita. Dodatkowo daje Ci odszkodowanie w momencie, gdy Twój samochód zostaje skradziony, zniszczony na skutek działania sił natury, np. wichura przewróciła drzewo na Twój samochód, czy w ramach aktów wandalizmów, np. przez nieznanych sprawców.  Co warto wiedzieć? AC jest dodatkową opcją ubezpieczeniową. Jej zakres może różnić się w zależności od ubezpieczyciela. Chcesz poznać pełny zakres ubezpieczenia autocasco? Napisz do nas lub zadzwoń!

Co to jest NNW?

NNW czyli następstwo nieszczęśliwych wypadków – oczywiście wchodzi w skład ubezpieczeń komunikacyjnych. Jaka jest różnica pomiędzy NNW a OC i AC? Mianowicie taka, że to ubezpieczenie chroni nas, a nie pojazd. Jeżeli prowadzimy samochód, motocykl czy nawet rower lub hulajnogą i zdarzy się wypadek w którym to na przykład łamiemy rękę lub nogę, to ubezpieczenie NNW zapewnia nam wypłatę należnego odszkodowania. Co ciekawe, polisa ta również zabezpiecza pasażerów naszego samochodu. Ubezpieczenie NNW tak jak OC jest dobrowolne, ale sięga po nie większość osób gdyż zabezpiecza również nas.

Co to jest ubezpieczenie assistance?

Wyobraź sobie taką sytuacje. Jest noc. Wracasz z rodziną do domu, a nagle pada Ci samochód… W pobliżu nie ma mechanika, ani nikogo znajomego, kto mógłby Ci pomóc. Co w takiej sytuacji? Jeżeli masz ubezpieczenie Assitance to nie masz się czym martwić. Zawiera pomoc techniczną w razie problemów.

Przyjeżdża do Ciebie mechanik, który stara się naprawić Twój samochód, a jeżeli się to nie uda? Otrzymujesz zastępczy samochód, który przyjeżdża na lawecie, a Twój zostaje zabrany do naprawy. To rozwiązanie, które proszę mi uwierzyć na słowo jest niesamowitą deską ratunku. Nigdy nie wiesz, kiedy Twój samochód odmówi posłuszeństwa i stanie. A kto by chciał zostać samemu w środku nocy w lesie bez pomocy? Chyba nikt.

Wiemy już, co oznacza dane ubezpieczenie. Pytanie, które do Ciebie najlepiej pasuje? Otóż sprawa jest bardzo indywidualna i warto ją omówić z ekspertem. Jeżeli chcesz dowiedzieć się o Twoim ubezpieczeniu, zadzwoń lub napisz do nas! To nic nie kosztuje!

Napisz i umów darmową konsultacje!


Co zrobić w sytuacji gdy uczestniczysz w wypadku jako poszkodowany?

W momencie, gdy dochodzi do kolizji drogowej, czyli zdarzenia bez ofiar w ludziach, najczęściej staramy się sami dojść do porozumienia Zobacz

Jakie są kary za brak ubezpieczenia OC?

Osoba, która nie spełniła obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego, zgodnie z warunkami tego ubezpieczenia określonymi w ustawie, jest obowiązana wnieść Zobacz

Kiedy posiadacz pojazdu obowiązany jest zawrzeć OC?

Obowiązek zawarcia ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych powstaje dla: pojazdów samochodowych, ciągników rolniczych, motorowerów i przyczep podlegających rejestracji w RP Zobacz

Co zrobić gdy rowerzysta uszkodzi Twój samochód lub zrani Ciebie?

Co zrobić gdy rowerzysta uszkodzi Twój samochód lub zrani Ciebie – czy jest OC rowerzysty? Jeśli sprawcą kolizji z samochodem Zobacz

Projekt i realizacja: Interakcjo.pl